Drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 Niedziela Wielkanocna *** 22.04.2018 r.

ks. Jacek Marciniak.

  1. Dzisiaj w naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 9.00 zostanie podpisany Akt Erekcyjny, a po Mszy św. nastąpi wmurowanie Kamienia Węgielnego pod pomnik Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. We wszystkich mławskich parafiach, także w naszej, jest dziś możliwość nabycia cegiełki i włączenia się tym samym w dzieło budowy pomnika.
  2. Po Mszy św. o godz. 10.30 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujące się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i dla ich rodziców.
  3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 sakrament chrztu św. otrzymali: Borzuchowski Kacper, Budzichowski Stanisław, Florkowska Maria, Krupińska Maria Gaja, Omelańska Natalia, Pietrzak Kornelia, Rurka Blanka, Sokołowski Filip.
  4. Jutro przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa, męczennika, głównego Patrona Polski, a także patrona naszego miasta. Jutro czcimy także św. Jerzego - patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej racji jutro po Mszach św. będziemy mieć okazję ucałować relikwie Błogosławionego.
  5. W ubiegły wtorek zostały zamontowane kolejne dwa pakiety okienne i dwa witraże przedstawiające tajemnice Różańca św: Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu i Biczowanie Pana Jezusa. Pragnę bardzo serdecznie podziękować rodzinie pragnącej pozostać anonimową, która w całości ufundowała jeden witraż.
  6. W tym tygodniu rozpoczną się bezpośrednie przygotowania i próby do uroczystości komunijnych:

Pierwsza Komunia św.

  • Pierwszą grupę dzieci mającą uroczystość o godz. 9.00 zapraszamy we wtorek i czwartek na godz. 16.15; drugą grupę dzieci mająca uroczystość o godz. 12.00 zapraszamy w poniedziałek (jutr) o godz. 16.15.

Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych:

  • Pierwszą grupę dzieci mającą uroczystość o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 16.15; drugą grupę dzieci, mającą uroczystość o godz. 12.00 zapraszamy w piątek na godz. 16.15

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krzysztofa Nehringa; śp. Stefana Witkowskiego. Pomódlmy się o łaskę szczęśliwej wieczności dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …