Drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE *** 12 NIEDZIELA ZWYKŁA *** 23.06.2019 r.

ks. Jacek Marciniak.

 1. Dzisiaj o godz. 14.00 w Łomi Msza św. z poświęceniem pól.
 2. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała będziemy święcić wianki. W czwartek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji pielgrzymów, którzy pielgrzymowali do miejsc świętych na przełomie maja i czerwca.
 3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.
 4. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. podobnie jak w dzień powszedni. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu są tradycyjnie przeznaczone na utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie.
 5. Z okazji rozpoczętych wakacji - dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy szczęśliwego i dobrego odpoczynku. Jednocześnie przypominamy i bardzo prosimy, aby w wakacje nie rozstawać się z Panem Bogiem, ale z Nim przeżywać ten czas, zwłaszcza na niedzielnej i świątecznej Eucharystii oraz na modlitwie.
 6. Te same życzenia i prośbę kierujemy do wszystkich, którzy będą przeżywać czas urlopów. Apelujemy także i prosimy o godny strój, kiedy będziemy uczestnikami świętej liturgii w kościołach i kaplicach.
 7. Od 1 lipca br. Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00 i o godz. 18.00.
 8. Od następnej niedzieli aż do odwołania nie będzie odprawiana w naszym kościele w niedziele i święta Msza św. o godz. 16.00.
 9. Na czas wakacji, w lipcu i sierpniu, zawieszamy w czwartki całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy.
 10. Trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Obór. Wyjazd pielgrzymów do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej dnia 3 lipca z parkingu przy naszym kościele o godz. 8.00.
 11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Balcerzak, śp. Jerzego Przybyszewskiego i ks. Piotra Brzezika. Polećmy ich dusze Jezusowi Miłosiernemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
 12. Dziś w całej Polsce po Mszach św. Księża Biskupi zarządzili śpiew Suplikacji, tj. modlitwę przebłagania Pana Boga za profanacje Najświętszej Eucharystii, obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, ataki fizyczne na kapłanów katolickich oraz wartości jakie głosi Kościół katolicki, które to wydarzenia miały miejsce w ostatnim czasie w Polsce.