Drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE *** WIGILIA PASCHALNA I WIELKANOC 20-21.04.2019 r.

ks. Jacek Marciniak.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za udział w Liturgii Triduum Paschalnego, za czynne włączenie się w nią oraz za pomoc w jej przygotowaniu.

•         Dziękuję bardzo Księżom Wikariuszom i Siostrze Romanie za dekorację Ołtarza Wystawienia w kaplicy, dekorację ołtarza i Grobu Pańskiego oraz tym wszystkim, którzy ich w tym ofiarnie wspierali – Panom: Adamowi Kuśmierczykowi, Edmundowi Zmysłowskiemu i Stanisławowi Różańskiemu.

  • Księdzu Jackowi Marciniakowi bardzo dziękuję za przygotowanie i czuwanie nad całością pięknej w swej wymowie i treści liturgii Triduum Paschalnego.

•        Dziękuję wszystkim śpiewającym: Panu Organiście, chórowi parafialnemu, kantorom i solistom: Marcinowi Cywińskiemu, Pawłowi Stawińskiemu i ks. Marcinowi za wykonanie Męki Pańskiej w Wielki Piątek i za odśpiewany dzisiaj Exsultet. Zespołowi „Quo vadis” dziękuję za program adoracyjny w Wielki Piątek; parafialnemu młodzieżowemu zespołowi muzycznemu za adorację w Wielką Sobotę; dziękuję bardzo lektorom, szafarzom nadzwyczajnym Eucharystii Panom: Tadeuszowi Turowskiemu, Robertowi Grabowskiemu i Wiktorowi Sobieckiemu za pomoc w udzielaniu Komunii św.

•         Za wzorową posługę przy ołtarzu, za całonocne czuwanie i wartę przy Grobie Pańskim dziękuję naszym niezawodnym jak zwykle ministrantom;

•         Bardzo dziękuję naszym harcerkom i harcerzom za adorację i pełnioną wartę całonocną przy Grobie Pańskim oraz za codzienny udział w liturgii Triduum Paschalnego;

•         Dziękuję asyście procesyjnej i dziewczynkom, które będą sypały kwiatami w procesji;

•         Dziękuję wreszcie wszystkim grupom modlitewnym działającym przy naszej parafii  oraz wszystkim pozostałym parafianom za adorację Pana Jezusa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę;

•         Bardzo dziękuję Siostrze Romanie, naszej zakrystiance, Panu Tomaszowi Adamskiemu za trud włożony w przygotowanie kościoła i kaplicy na Wielki Tydzień i Wielkanocne Święta.

2.       Bardzo serdeczne podziękowanie kieruję do Biskupa Płockiego, parlamentarzystów, władz miasta i powiatu, przedszkoli, szkół, urzędów, instytucji, zakładów pracy, do parafian, którzy przesłali naszej wspólnocie parafialnej oraz nam kapłanom życzenia świąteczne.

3.       Po Mszy św. można z kruchty kościoła zabrać do domów poświęconą podczas tej liturgii wodę.

4.       W naszym kościele nie będzie procesji rezurekcyjnej i Mszy św. rano o godz. 6.00. Pierwsza Msza św. w Wielkanoc będzie o godz. 9.00. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy niedzielny. Nie będzie jedynie Mszy św. o godz. 16.00.

5.       Jutrzejsza taca zgodnie z zarządzeniem Biskupa Płockiego jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne.

6.       W czwartek całodzienna adoracja Pana Jezusa będzie przed zamkniętym tabernakulum w kaplicy.

7. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w przyszłą niedzielę.

8.       W następną niedzielę - Niedzielę Miłosierdzia, na godz. 15.00 zapraszamy do naszego kościoła na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Szczególnie zaś zapraszam członków Kół Żywego Różańca oraz pozostałe parafialne grupy modlitewne.

9. Przypominamy, że tegoroczne święto Patrona naszego miasta – św. Wojciecha będzie obchodzone w naszym kościele, w najbliższy wtorek 23 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 i połączone będzie z nadaniem Tytułu Mławianina Roku 2018. Wcześniej przy pomniku św. Wojciecha o godz. 17.00 będzie złożenie kwiatów. Serdecznie zapraszamy.

10.     Za chwilę rozpoczniemy procesję rezurekcyjną. W imieniu nas kapłanów, Drogim Parafianom oraz naszym Gościom składam najszczersze życzenia świąteczne. Rezurekcyjne dzwony obwieściły nam po raz kolejny odwieczną prawdę o cudzie zmartwychwstania Jezusa Chrystusa; o zwycięstwie Boga nad szatanem, dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią, prawdy nad kłamstwem. Wszystkim życzę takich właśnie zwycięstw każdego dnia. Niech prawda o życiu wiecznym pomaga nam z wiarą przeżywać trudne i bolesne rozstania z najbliższymi. Niech te święta tryumfu Boga będą przeżywane w zdrowiu, zgodzie i miłości podczas radosnych i serdecznych spotkań rodzinnych. Szczęść Boże wszystkim na wielkanocne świętowanie!

11.     W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Bożeny Gulińskiej i śp. Romana Rudnickiego. Pomódlmy się o łaskę szczęśliwej wieczności dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …