Drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE *** 6 Niedziela Zwykła *** 17.02.2019 r.

ks. Jacek Marciniak.

  1. Apel Biskupa Płockiego o wsparcie dzieła budowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Umiłowani Diecezjanie!

Minęło już 80 lat od śmierci (5 października 1938 r.) niezwykłej mistyczki, Apostołki Bożego Miłosierdzia – świętej siostry Faustyny Kowalskiej, która w Płocku 22 lutego 1931 roku, miała wizję Jezusa Miłosiernego oraz otrzymała polecenie namalowania obrazu, a następnie polecenie ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Orędzie o Bożym Miłosierdziu,jako największym przymiocie Boga – jak objawił Jezus siostrze Faustynie - zdobyło serca wiernych na całym świecie. Dziś miejsca kultu związane z orędziem Jezusa Miłosiernego i z siostrą Faustyną cieszą się zainteresowaniem wielu pielgrzymów nie tylko z Polski, ale całego świata.

Mając na uwadze troskę, aby „płockie Betlejem Miłosierdzia” było miejscem, gdzie wierni będą mogli w godnych warunkach modlić się o Boże Miłosierdzie i go doświadczać, gorąco popieram prowadzone od kilku lat przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia dzieło rozbudowy diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

Dnia 19 kwietnia 2009 r., w święto Miłosierdzia Bożego, poświęciłem kamień węgielny z Golgoty i plac pod rozbudowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku 14/18 w Płocku. Dziś cieszę się widząc mury i wznoszącą się ku niebu wieżę Sanktuarium, zwaną wieżą Miłosierdzia, dokładnie w miejscu objawień Jezusa. Potrzeby są jeszcze ogromne. Obecnie trwają wysiłki, aby wykonać dach na świątyni. Zwracam się zatem z gorącą prośbą do wszystkich diecezjan, kapłanów i wiernych świeckich, o wielkoduszne wsparcie dzieła rozbudowy Sanktuarium, w najbliższą niedzielę 24 lutego br.

Niech pomoc Siostrom w tym dziele będzie znakiem naszej wielkoduszności. Obyśmy jak najszybciej, z Bożą pomocą, mogli uczestniczyć w poświęceniu nowej świątyni i posłużyć się słowami z wizji Faustyny: „Dziś widziałam (...) wielkie mnóstwo ludzi było na zewnątrz i w świątyni, a strumienie wychodzące z najlitościwszego Serca Jezusa spływały na wszystkich” (Dz. 1689).

Już teraz składam wszystkim serdeczne „Bóg zapłać!” za materialne wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.

Płock, dnia 5 lutego 2019 r.

† Piotr Libera

Biskup Płocki

2.Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujące się do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. Natomiast za tydzień o tej samej godzinie będzie spotkanie dla dzieci przygotowujące się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i dla ich rodziców.

3.Także w przyszłą niedzielę na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania.

4. W najbliższy piątek na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie członków Parafialnej Rady Gospodarczej.

5.W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wacława Szczygła, śp. Piotra Falkowskiego i śp. Zbigniewa Pszczołowskiego. Polećmy ich dusze Jezusowi Miłosiernemu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …