Drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12 Niedziela Zwykła *** 24.06.2018 r. ***

ks. Jacek Marciniak.

 1. Dzisiaj o godz. 14.00 w Łomi Msza św. z poświęceniem pól.

 2. W piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu są tradycyjnie przeznaczone na utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

 3. Z okazji rozpoczętych wakacji dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy szczęśliwego i dobrego odpoczynku. Jednocześnie przypominamy i bardzo prosimy, aby w wakacje nie rozstawać się z Panem Bogiem, ale z Nim przeżywać ten czas, zwłaszcza na niedzielnej i świątecznej Eucharystii oraz na modlitwie.

 4. Te same życzenia i prośbę kierujemy do wszystkich, którzy będą przeżywać czas urlopów. Apelujemy także i prosimy o godny strój, kiedy będziemy uczestnikami świętej liturgii w kościołach i kaplicach.

 5. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy za wstawiennictwem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i procesja wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną.

 6. Od 2 lipca br. Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

 7. Od następnej niedzieli aż do odwołania nie będzie odprawiana w naszym kościele w niedziele i święta Msza św. o godz. 16.00.

 8. W czasie wakacji – w czwartki – trwać będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy.

 9. Wyjazd pielgrzymów do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach w najbliższy wtorek z parkingu przy naszym kościele o godz. 8.00.

 10. Od 14 stycznia br. na potrzeby parafii wpłynęły następujące ofiary: na konto bankowe: 1x150 zł, 7x100 zł, 5x50 zł, 1x40 zł, 16x20 zł; w kopertach na witraże: 2x200 zł, 4x100 zł, 1x50 zł. Razem – 2310 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

 11. Bardzo dziękuję Stowarzyszeniu „Mariacka”, które przekazało na witraże do naszego kościoła 8000 zł.

 12. W miniony poniedziałek zostały zainstalowane kolejne dwa pakiety okienne i dwa witraże przedstawiające tajemnicę Wniebowstąpienia Pana Jezusa (dar tegorocznych dzieci komunijnych) i Zesłania Ducha Świętego. Na ten ostatni witraż sześciu księży pochodzących z naszej parafii złożyło 6000 zł. Bardzo serdecznie im za ten dar dziękuję.

 13. W ostatnim czasie odnowiliśmy 27 wolno stojących ławek w kościele, a organomistrze przez dwa dni pracowali przy dostrajaniu organów.

 14. Zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą, w tym tygodniu rozpoczniemy rozbiórkę schodów przed kościołem i budowanie nowych. Prace mają potrwać do połowy lipca. W związku z tym musimy się liczyć z pewnymi utrudnieniami. Bądźmy przygotowani na to, że w ciągu tygodnia będziemy wchodzić do kościoła bocznymi drzwiami.

 15. W przyszłą niedzielę nasi harcerze po Mszach św. będą sprzedawać w cenie 10 zł opaski silikonowe na rękę z napisem „Któż jak Bóg” oraz modlitwę o wstawiennictwo i opiekę św. Michała Archanioła. W ten sposób wesprzemy ich w zorganizowaniu pierwszego dla nich obozu harcerskiego w Starych Jabłonkach koło Ostródy.

 16. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janusza Kuskowskiego. Pomódlmy się o łaskę szczęśliwej wieczności dla niego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …