Drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 Niedziela Zwykła *** 14.10.2018 r. ***

ks. Jacek Marciniak.

  1. Wczoraj w naszym kościele sakrament małżeństwa zawarli: Emilia Szymańska i Jakub Majchrzak; Marlena Marlęga i Robert Suchodolski.
  2. Dzisiaj przeżywamy XVIII Dzień Papieski, pod hasłem Promieniowanie ojcostwa. Tradycyjnie w całej Polsce zbieramy do puszek ofiary na stypendia dla niezamożnej, ale zdolnej młodzieży. Pragnę poinformować, że jedna z naszych młodych parafianek - uczennica jest stypendystką od kilku miesięcy.
  3. Natomiast Dzień Papieski w Mławie, organizowany przez Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II, Burmistrza Miasta Mława oraz Proboszczów Mławskich parafii, przypadający w tym roku dokładnie w 40 rocznicę wyboru Karola Kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową, będziemy obchodzić w najbliższy wtorek, 16 października. O godz. 16.30 w Sali Papieskiej będzie wręczenie stypendiów zdolnym uczniom, o godz. 18.00 Msza św. w kościele Świętej Trójcy, a po niej złożenie kwiatów przy pomniku św. Jana Pawła II.
  4. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujące się do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i dla ich rodziców.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę będą tradycyjnie przeznaczone na prowadzone dzieła misyjne w Kościele oraz dla naszych polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach świata.
  6. Także za tydzień podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywać w naszej parafii zapowiadaną wcześniej uroczystość poświęcenia pomnika Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski. W tej uroczystości będzie brało udział wiele zaproszonych Gości. Ponawiam jeszcze raz serdeczne zaproszenie do licznego udziału w tej uroczystości.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wandy Wojciechowskiej. Polećmy ją w modlitwie Dobremu i Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …