Drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE *** 29 NIEDZIELA ZWYKŁA *** 20.10.2019 r.

ks. Jacek Marciniak.

  1. Wczoraj wspominaliśmy 35 rocznicę męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.00 będziemy się modlić w intencji Jego oczekiwanej kanonizacji, czyli wpisania go w poczet świętych całego świata. Mszę św. tradycyjnie organizuje Mławski Oddział NSZZ „Solidarność”.
  2. Dziś na godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na kolejny Wieczór Uwielbienia. W modlitwie będzie nas wspierał zespół Totus Tuus z Nowego Dworu Mazowieckiego.
  3. We wtorek 22 października będziemy obchodzić wspomnienie św. Jana Pawła II.
  4. W przyszłą niedzielę 27 października br. po Mszach św. u naszych harcerzy będzie można nabyć znicze na nadchodzące święta Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Dochód z ich sprzedaży harcerze przeznaczą na zakup sprzętu biwakowego oraz na ich bieżące potrzeby w ich funkcjonowaniu.
  5. Za tydzień w naszej parafii będzie przeprowadzona także akcja pt. „Pola Nadziei” polegająca na zbiórce ofiar do puszek na wsparcie funkcjonowania siedmiu hospicjów prowadzonych przez Caritas Diecezji Płockiej na terenie naszej diecezji. Pomoc hospicyjna jest skierowana nie tylko dla pacjentów w terminalnym okresie choroby nowotworowej, ale także dla ich rodzin, które często potrzebują wsparcia duchowego i fachowej porady w opiece nad chorymi. Opieka w każdym hospicjum jest bezpłatna, ale kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia jest niestety nie wystarczający.
  6. W następną niedzielę na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Piotrkowskiej, śp. Krystyny Kozłowskiej, śp. Zbigniewa Niedzielskiego i śp. Wiesława Rzemieniewskiego. Polećmy ich teraz Bogu w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …