Drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5 Niedziela Wielkiego Postu *** 18.03.2018 r.

ks. Jacek Marciniak.

  1. Dziś piąta Niedziela Wielkiego Postu. Od tej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Zostaną one odsłonięte podczas Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
  2. Dzisiaj kończymy czas rekolekcji wielkopostnych. Od ubiegłego czwartku przez cztery dni mieliśmy szczególną łaskę gościć w naszej parafii Księdza Rafała Pabicha, który przewodniczył naszym ćwiczeniom duchowym. W imieniu całej wspólnoty parafialnej bardzo dziękuję Księdzu Rafałowi za przyjęcie zaproszenia, za obecność z nami i za wielki trud czterodniowego siania w nasze serca Słowa Bożego, głoszonego z mocą Ducha Świętego, ale także z naturalną radością, wielkim entuzjazmem i dawaniem zarazem pięknego świadectwa żywej wiary w Boga. Na dalsze lata pracy duszpasterskiej życzę nade wszystko zdrowia, opieki Maryi Królowej Kapłanów i zwykłej ludzkiej dobroci i życzliwości. Szczęść Boże i Bóg zapłać za wszelkie uczynione nam dobro!
  3. Dziś o godz. 14.00 Msza św. w Lewiczynie.
  4. Jutro Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.
  5. W najbliższy piątek odbędzie się tradycyjnie Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy najpierw do naszego kościoła parafialnego, gdzie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana przez księży naszego miasta. Po Mszy św. przeżyjemy Drogę Krzyżową, która zostanie odprawiona na stałej od lat trasie. Zakończymy ją na najstarszym miejscu wiary chrześcijan w Mławie, przy kościele św. Wawrzyńca na cmentarzu parafialnym. W tym roku za przygotowanie i przeprowadzenie Drogi Krzyżowej odpowiedzialna jest parafia pw. św. Stanisława BM w Mławie. W piątek w naszym kościele nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30.
  6. Za tydzień – Niedziela Palmowa.
  • Msza św. z udziałem dzieci o godz. 10.30 rozpocznie się od poświęcenia palm i uroczystego wejścia do świątyni. Dlatego wszyscy przed Mszą św. gromadzimy się przed kościołem.
  • Główna Msza św. – Suma o godz. 12.00 rozpocznie się poświęceniem palm w kościele, a potem procesja z palmami wokół kościoła. Na koniec Mszy św. odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu „Mławska Palma Wielkanocna”.
  • Poświęcenie palm, ale już bez procesji, będzie także na pozostałych Mszach św.

7. W ramach tegorocznej wielkanocnej pomocy potrzebującym, można jeszcze nabywać „baranki wielkanocne”. Przypominam, że dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na organizację wakacji dla dzieci biednych organizowanych przez Caritas Diecezji Płockiej.

8. W minionym tygodniu zostały założone kolejne dwa pakiety okienne i dwa nowe witraże przedstawiające tajemnice Różańca św.: Przemienienie na Górze Tabor oraz Ustanowienie Eucharystii. W ten sposób mamy w komplecie Tajemnice Światła Różańca św. Oczekuję teraz na przedstawienie do zatwierdzenia projektów Tajemnic Bolesnych. Bardzo dziękuję anonimowemu darczyńcy, który ufundował w całości witraż.

9. Bardzo dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: OKM 9A – 120 zł; OKM 19 – 351 zł; OKM 29 – 240 zł; ul. Słowackiego 3A i 8 – 257 zł; ul. Sienkiewicza 2/13 – 235 zł; ul. Srebrna – 420 zł; ul. Krasickiego, Ślesickiego, Pileckiego i Szarych Szeregów - 335 zł; ul. Strażacka – 130 zł; ul. Słowackiego 14 – 100 zł; ul. Bednarska – 235 zł; Łomia – 735 zł; ofiary indywidualne – 170 zł;

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zenona Rychcika; śp. Edwarda Fokta; śp. Adama Jędrzejewskiego. Pomódlmy się o łaskę szczęśliwej wieczności dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …