Drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 Niedziela Zwykła*** 15.10.2017 r.

ks. Jacek Marciniak.

 1. Wczoraj sakrament małżeństwa w naszym kościele zawarli: Ewelina i Paweł Szymańscy.
 2. Jutro będziemy obchodzić Mławski Dzień Papieski, organizowany przez Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Mławie, Burmistrza Mławy i Proboszczów mławskich. Obchodzimy go tradycyjnie 16 października – tj. w rocznicę wyboru Karola Kard. Wojtyłę na Stolicę Piotrową. O godz. 16.30 w Sali Papieskiejbędą wręczane stypendia uzdolnionym dzieciom i młodzieży z mławskich szkół. Po Mszy św. o godz. 18.00 odprawionej w kościele Świętej Trójcy, uroczystości zakończymy przy pomniku św. Jana Pawła II.
 3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mławie przedstawią program z okazji Mławskiego Dnia Papieskiego. A po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujące się do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i dla ich rodziców. Dzieci przynoszą na spotkanie zeszyty do religii.
 4. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. w Lewiczynie.
 5. Wyjazd pielgrzymki do Warszawy w przyszłą sobotę nastąpi o godz. 6.00 z parkingu przy naszym kościele.
 6. W przyszłą sobotę o godz. 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbędzie się koncert charytatywny „Budzimy Piotra”. Jest to akcja pomocy w celu zebrania funduszy na leczenie i rehabilitację Piotra Chocholskiego, mławianina, który od 2013 r. znajduje się w śpiączce. Więcej szczegółów znajdziemy na plakacie w gablocie.
 7. Na tablicy ogłoszeń wisi informacja Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie z prośbą o przekazywanie wyszczególnionych tam darów na rzecz bezdomnych i innych osób potrzebujących.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji kanonizacji Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, organizowana tradycyjnie przez Mławski Oddział NSZZ „Solidarność”.
 9. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujące się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i dla ich rodziców. Dzieci przynoszą na spotkanie zeszyty do religii.
 10. Za tydzień Niedziela Misyjna. Ofiary składane na tacę przeznaczymy na dzieła misyjne prowadzone w Kościele katolickim i dla polskich misjonarzy pracujących na misjach na całym świecie.
 11. Możemy nabyć już dziś kalendarz na rok 2018 poświęcony św. Stanisławowi Kostce, wydany z okazji 450 lecia śmierci Patrona dzieci i Młodzieży. Cena kalendarza 4 zł.
 12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Drozdowskiej. Polećmy teraz jej duszę Miłosiernemu Jezusowi. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…