Drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7 Niedziela Wielkanocna *** 4.06.2017 r. UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

ks. Jacek Marciniak.

 1. Wczoraj w naszym kościele sakrament małżeństwa zawarli: Katarzyna Rembisz i Łukasz Wilgorski

 2. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii przypada także odpust, bowiem naszej świątyni patronuje Duch Święty. Za odmówienie lub udział w śpiewie hymnu do Ducha Świętego ?O Stworzycielu Duchu przyjdź?? możemy uzyskać odpust zupełny, pod warunkiem, że jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, przyjmiemy Komunię św. i odmówimy modlitwę w intencjach Papieża.

 3. Wczoraj w Katedrze Płockiej Biskup Płocki wyświęcił na kapłanów 5 diakonów, w tym trzech z Mławy, a jednym z nich jest nasz parafianin Diakon Dawid Gołębiewski. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 Ks. Dawid odprawi Mszę św. Prymicyjną i udzieli nam na koniec Mszy św. prymicyjnego błogosławieństwa. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości parafialnej.

 4. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w dzień powszedni.

 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 6. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas Komunii wielkanocnej.

 7. Dzisiaj z racji Prymicji nie ma procesji eucharystycznej.

 8. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele jest odprawiane między Mszami św. wieczornymi.

 9. Przypominamy, że w najbliższy piątek 9 czerwca br. odbędzie się wizytacja naszej parafii. Program szczegółowy wizytacji podaliśmy w ubiegłą niedzielę. Dziś pragniemy zwrócić uwagę tylko na dwa istotne punkty:

 • godz. 16.00 ? spotkanie Księdza Biskupa z grupami parafialnymi w kościele. Będzie to czas na sprawozdania z ich działalności. Zdający sprawozdanie proszeni są o przybycie do kościoła 15 minut przed godz. 16.00.

 • godz. 17.30 ? Msza św. ingresowa, czyli główna Msza św. wizytacyjna wraz z nabożeństwem czerwcowym. Ponawiamy gorący apel, abyśmy jak najliczniej przybyli na tę Mszę św. Bardzo serdecznie prosimy o przybycie nie tylko wszystkich członków grup parafialnych, ale także zapraszamy tegoroczne dzieci komunijne w strojach oraz wszystkich chętnych parafian.

 • osoba, która zamawiała Mszę św. na 9 czerwca o godz. 18.00 proszona jest o zgłoszenie się do zakrystii.

10. Przypominamy, iż można już zamawiać intencje Mszy św. na 2018 r.

11. Za tydzień na godz. 17.00 zapraszamy uczniów drugich klas gimnazjów, którzy w przyszłym roku zechcą przystąpić do sakramentu bierzmowania. Na tym spotkaniu otrzymają deklaracje do wypełnienia i zapisania się na listę kandydatów.

12. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 14.00 w Lewiczynie.

13. Od 7 do 11 czerwca zachęcamy do obejrzenia w mławskim kinie Kosmos filmu pt. ?Teraz i w godzinę śmierci? opowiadającym o wielkiej sile modlitwy różańcowej.

14. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy wspierać budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.