Drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 Niedziela Adwentu *** 4.12.2016 r.

ks. Jacek Marciniak.

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę okresu Adwentu, czasu przygotowania nas do Świąt Bożego Narodzenia. Przypominamy, że Msze św. o Matce Bożej w Adwencie tzw. Roraty, są odprawiane każdego dnia o godz. 7.00, a dla dzieci w środy o godz. 16.30.
 2. Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca dziś po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy za wstawiennictwem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła.
 3. Odprawiamy nowennę do Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W czwartek 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele jak w dzień powszedni. Na godz. 12.00 tradycyjnie zapraszamy do kaplicy na Godzinę Miłosierdzia. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 18.00, w kościele, będzie śpiewany Akatyst ? utwór na cześć Najświętszej Maryi Panny.
 4. Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii, które potrwają do wtorku 13 grudnia. Serdecznie zapraszamy do udziału, traktując je jako nasze duchowe przygotowanie do Bożego Narodzenia. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie, zamieszczony na stronie internetowej parafii oraz w informatorze dołączonym do roznoszonego opłatka. Udział w rekolekcjach kandydatów do bierzmowania jest obowiązkowy.
 5. Msza św. kończąca rekolekcje, we wtorek o godz. 18.00, będzie odprawiana z inicjatywy NSZZ Solidarność oddział w Mławie, z racji 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
 6. W sobotę przed rekolekcjami od godz. 13.00 będziemy odwiedzać chorych w domach. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej do piątku włącznie.
 7. W przyszłą niedzielę Msza św. w Lewiczynie o godz. 14.00.
 8. Za tydzień na godz. 17.00 zapraszamy do kaplicy wszystkich członków Kół Żywego Różańca z naszej parafii na wspólną modlitwę różańcową w ramach trwającej nowenny przed obchodami 100 rocznicy objawień fatimskich.
 9. Radnych, którzy jeszcze nie odebrali opłatka prosimy o jego odbiór w zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę w kościele Świętej Trójcy w Mławie Mszą św. o godz. 13.00 rozpocznie się spotkanie o tematyce małżeństwa ?Jak mądrze kochać, aby być szczęśliwym??. Po Mszy św. spotkanie z terapeutą rodzinnym. Szczegóły o tej akcji są na ulotkach pod chórem.
 11. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w Boże Narodzenie oraz dla nowożeńców odbędzie się w piątek 23 grudnia po Mszy św. wieczornej.
 12. Za opłatek w minionym tygodniu zebrano następujące ofiary: Łomia-Leśniczówka i Borowe ? 190 zł; OKM 16 ? 265 zł; OKM 19 ? 330 zł; OKM 24 ? 420 zł; OKM 29 ? 315 zł; Sienkiewicza 1/13 kl. 7 ? 70 zł; ul. Platynowa, Kręta i Szmaragdowa ? 435 zł; ul. Słowackiego 18 ? 140 zł; ul. Pogorzelskiego i Cicha ? 290 zł; ul. Z. Morawskiej i Roweckiego Grota ? 500 zł; ul. Płocka ? 240 zł; ul. Sienkiewicza 3/13 ? 175 zł; ul. Waryńskiego ? 140 zł;
 13. Dzisiaj ofiarami składanymi do puszek w całej Polsce wspieramy Kościół na Wschodzie.
 14. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. siostry zakonnej Konstancji ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Pomódlmy się za jej duszę o dar szczęśliwej wieczności: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ?