Drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 Niedziela Adwentu *** 27.11.2016 r.

ks. Jacek Marciniak.

 1. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Wprawdzie jest to czas radosnego oczekiwania na świętowanie pamiątki przyjścia Boga na ziemię, to jednak w tym czasie na pewno będą miłe Panu Bogu podjęte przez nas posty, dobre postanowienia czy wyrzeczenia ofiarowane w różnych intencjach Kościoła, Ojczyzny czy naszych rodzin. Msze św. o Matce Bożej w Adwencie tzw. Roraty, będą odprawiane każdego dnia o godz. 7.00, a dla dzieci w środy o godz. 16.30. Dzieci zapraszamy na Msze św. roratnie z lampionami.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujące się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. wraz z rodzicami.
 3. We wtorek rozpoczynamy nowennę do Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 4. W środę obchodzić będziemy święto św. Andrzeja Apostoła.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.30 spowiedź św.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 20.30 Nieszpory do Matki Bożej zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 8. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy za wstawiennictwem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła.
 9. W przyszłą sobotę sprzed kościoła Świętej Trójcy o godz. 9.00 wyrusza pielgrzymka autokarowa do Torunia do Radia Maryja. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w sklepie ?Tik-Tak?.
 10. Dzisiaj święcimy na Mszach św. opłatek, którym będziemy dzielić się podczas Wieczerzy wigilijnej i składać sobie życzenia świąteczne. W związku z tym zwracam się z serdeczną prośbą do tych, którzy roznosili opłatek w latach poprzednich, aby podjęli się tego trudu i w tym roku. Po poświęceniu opłatek można odbierać z zakrystii wraz z wydrukowaną ulotką o programie naszych rekolekcji adwentowych i innymi informacjami dotyczącymi życia naszej parafii. Do bloków, gdzie nie ma chętnych do roznoszenia, pójdą w mundurach jak co roku nasi harcerze z opieczętowanymi listami na których ofiarodawcy złożą swój podpis. W niedługim czasie podamy wykaz bloków i mniej więcej godzinę przybycia harcerzy. Ofiary zebrane z tej akcji są przeznaczane jak co roku na cele parafialne, szczególnie na prace wykonane w tym roku, a było ich wiele. Wiem, że niektórzy z nas nabywają opłatki w supermarketach. Śmiem twierdzić, że nie są one jednak poświęcone i nie wiadomo skąd tak naprawdę pochodzą.
 11. W ramach dorocznej akcji pomocy wigilijnej dzieciom, Caritas Diecezji Płockiej poprzez parafie sprzedaje małe świece w cenie 6 zł i duże w cenie 12 zł.
 12. Zbliżamy się do końca naszych tegorocznych prac remontowych. Na ukończeniu aktualnie jest malowanie dachu na całej plebanii. Jest to powierzchnia ok. 900 m kw. Blacha była malowana dwa razy i dobrej jakości farbą. Jest zatem nadzieja, że jest to praca wykonana dobrze i starczy na dłuższy czas. Przy tej okazji trzeba było także poprawić jej położenie w kilku miejscach, a nawet umocowanie, bowiem były miejsca, gdzie leżała luźno nie przybita do desek; w wielu miejscach nie trzymały już nity. Na dachu stacji Caritas trzeba było także poprawiać kominy. Generalnie te prace malarskie trwają już długo, bo zaczęliśmy je w maju, ale niestety niezbyt sprzyjająca była także tegoroczna pogoda.
 13. Od 10 października do 25 listopada br. na cele parafialne wpłynęły następujące ofiary: na konto parafialne: 1x300 zł, 2x100 zł, 1x50 zł, 4x20 zł; w kopertach: 1x100 zł, 2x50 zł. Razem 830 zł. Bóg zapłać za te ofiary!