Drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13 Niedziela Zwykła *** 26.06.2016 r.

ks. Jacek Marciniak.

1.    Wczoraj w naszym kościele sakrament małżeństwa zawarli: Piotrkowska Anna i Rybka Michał; Różańska Sylwia i Szerszeń Grzegorz.
2.    Z okazji rozpoczętych wakacji dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy szczęśliwego i dobrego odpoczynku. Jednocześnie przypominamy o tym, aby w wakacje nie rozstawać się z Panem Bogiem, ale z Nim przeżywać ten czas, zwłaszcza na niedzielnej i świątecznej Eucharystii oraz na modlitwie.
3.    Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. w Łomi i Lewiczynie z poświęceniem pól.
4.    W środę przypada Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w dzień powszedni. Tradycyjnie ofiary zbierane wtedy w całym kościele są przeznaczone na utrzymanie katedry św. Piotra w Rzymie.
5.    W tym dniu przypada także dzień Imienin Księdza Piotra. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach, wypraszając za wstawiennictwem św. Piotra Ap. łaskę zdrowia i wiele innych darów w codziennej, ofiarnej i owocnej kapłańskiej służbie dla dobra naszej parafii.
6.    Pielgrzymka autokarowa do Obór wyrusza jutro, tj. 27 czerwca o godz. 8.00 z parkingu przed naszym kościołem. Planowany powrót około godz. 17.00
7.    Rodzina Matki Bożej Pięknej Miłości z Mławy i okolic zaprasza na II rowerową pielgrzymkę do grobu Ojca Bernarda Kryszkiewicza do Przasnysza w dniu 7 lipca br., w 71 rocznicę jego śmierci. Wyjazd po Mszy Świętej o godz. 6.30 sprzed kościoła Świętej Trójcy w Mławie. Zapisy i informacja u Pana Kazimierza Piotrkowskiego - tel. 513 587 056
8.    W trwającym Roku Miłosierdzia, 3 sierpnia br., po Mszy św. o godzinie 7.00 sprzed naszego kościoła wyruszy Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku. Pielgrzymi będą mieli również możliwość wędrowania od dnia 6 sierpnia w 35. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę będą w każdej parafii dekanatu mławskiego lub u naszego ks. Piotra. Tematem przewodnim pielgrzymki są słowa nawiązujące do hasła Roku Miłosierdzia: ?Miłosierni jak Ojciec?. Koszt Pielgrzymki do Płocka wynosi 25 zł, od Płocka natomiast 100 zł. Składka obejmuje koszt transportu bagażu, ubezpieczenie, koszulkę grupy miedzianej i inne gadżety oraz opiekę medyczną w czasie trwania Pielgrzymki. Więcej informacji na stronie: pielgrzymka.com/pl
9.    Od następnej niedzieli aż do odwołania nie będzie odprawiana w naszym kościele w niedziele i święta nakazane Msza św. o godz. 16.00.
10.    W czasie wakacji całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy będzie tylko w czwartki.
11.    Dzisiaj wolontariusze Caritas Diecezji Płockiej, w ramach akcji ?Pola nadziei? zbierają ofiary do puszek na wsparcie działania hospicjów istniejących na terenie naszej diecezji.
12.    W miesiącu czerwcu na potrzeby parafii wpłynęły następujące ofiary: na konto bankowe: 1x300 zł, 1x100 zł, 1x50 zł, 1x20 zł; w kopertach: 1x300 zł, 1x100 zł, 2x50 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!
13.    Wczoraj odbył się pogrzeb św. Krystyny Chowańskiej. Pomódlmy się teraz o wieczny pokój dla jej duszy: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ?