Apostolstwo Dobrej Śmierci

Drukuj

Apostolstwo Dobrej Śmierci

Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci
Apostolstwo Dobrej Śmierci

Początki Apostolstwa Dobrej Śmierci w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie sięgają 1993r. 26 lipca tego roku na zjeździe Rycerstwa w Niepokalanowie do Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci zapisała się Anna Piotrkowska. Do zapisania do Stowarzyszenia zachęciła ją Danuta Piórkowska, zelatorka z Płońska.

Po powrocie do Mławy Anna Piotrkowska rozpoczęła dzieło tworzenia Stowarzyszenia. Wkrótce do Apostolstwa zapisało się 15 osób z Mławy i z okolic. Były nawet osoby z Olsztyna. Już we wrześniu 1993 r. pierwsza grupa pojechała na rekolekcje do centrali Stowarzyszenia do Górki Klasztornej (http://www.ads.msf.opoka.org.pl). Z centrali Apostolstwa otrzymaliśmy potrzebne materiały i między innymi Różańce do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Wkrótce też Anna Piotrkowska otrzymała z centrali Stowarzyszenia w świadectwo zelatora na terenie Mławy. Dzięki wielu wysiłkom do Stowarzyszenia zgłaszały się kolejne nowe osoby.

W dniu 29 VI 1997 r. w Parafii gościliśmy Ojca Piotra Żelichowskiego, byłego dyrektora Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Owocem jego obecności i modlitwy było powiększenie się Apostolstwa o 150 osób. Potem zapisywały się następne osoby. Obecnie Stowarzyszenie w Mławie liczy 305 członków, z tego 145 osób jest z Mławy, a 160 osób z Olsztyna, Przasnysza, Wieczfni i innych okolicznych miejscowości.

W 2003 r. członkowie Stowarzyszenia ufundowali sztandar. Poświęcił go 14 IX 2003 r. Ojciec Krzysztof Pasieka ze Zgromadzenia księży Misjonarzy z Górki Klasztornej. Stowarzyszenie powiększyło się o 25 członków.

Od 1993 r. Apostolstwa Dobrej Śmierci we współpracy z Rycerstwem Niepokalanej i Kołami Żywego Różańca rozpoczęło swoją działalność modlitewna i służebną. Członkowie Apostolstwa zaczęli odwiedzać chorych w szpitalu, zostawiając im prasę katolicką. Potem posługiwaniem członków Apostolstwa został objęty także Prywatny Dom Pomocy Społecznej w Mławie "Sofia". Od 1 I 1998 r., w każdy niedzielę, odbywa się spotkanie z przebywającymi tam osobami starszymi i chorymi. Wspólnie z pensjonariuszami odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego i Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

W każdy piątek odmawiany jest Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej. W intencji członków Apostolstwa odprawiana jest każdego roku Msza św. w dniu 19 marca w Uroczystość św. Józefa. Msza św. poprzedzona jest nowenną w intencji chorych. Członkowie Apostolstwa biorą też czynny udział w różnych czuwaniach, modlitwach i adoracjach w parafii.

Od samego początku członkowie Apostolstwa uczestniczą w pielgrzymkach do Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej.

"Dobrze żyć to wiele, dobrze umierać to wszystko".

Szczęść Boże!

Anna Piotrkowska, zelatorka